Spotkanie Grajmy! na żywo 5.11.2016 - część 2


W minioną sobotę zaprosiliśmy starszych i młodszych miłośników gier planszowych do grudziądzkiej Mariny.

 

Dzięki wsparciu licznych wydawnictw mogliśmy zaoferować odwiedzającym bogaty wybór tytułów dla graczy w każdym wieku w ramach otwartej, bezpłatnej wypożyczalni.
>>Tutaj<< znajdziecie listę większości gier z jej oferty. Ponieważ część zawiera linki do opinii recenzentek Grajmy!, możecie łatwo sprawdzić, które najbardziej by Wam odpowiadały. Spis będziemy na bieżąco uzupełniać o dalsze propozycje i kolejne recenzje. Same gry natomiast jeszcze nie raz zaproponujemy w ramach mniejszych lokalnych wydarzeń, o których będziemy Was informować. Warto do nas od czasu do czasu zaglądać ;)

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy AbinoAlexander, Foxgames, GRAiMY, Granna, Epideixis, Rebel.plWinning Moves Polska oraz Zielona Sowa za udostępnienie gier i wszystkim, którzy poswięcili swój czas na pracę przy ich wydawaniu oraz tłumaczeniu reguł. Sprawiliście, że bardzo wiele osób miało okazję spojrzeć z innej strony na "planszówki", dobrać coś dla siebie i przyjemnie spędzić czas z rodziną i/lub przyjaciółmi.


W ramach spotkania udało się także przeprowadzić po dwa turnieje i konkursy dla naszych gości.

Od 14 trwały zmagania doświadczonych graczy w sztandarowy tytuł wydawnictwa Portal Games, czyli Neuroshima Hex. Niestety, ze względu na liczbę chętnych nie wyłoniono naszego reprezentanta na tegoroczne Mistrzostwa Polski. Niemniej wszyscy uczestnicy poważnie podeszli do wyzwania, a ich potyczki były zacięte. Zwycięzcom, nagrodzonym przez wydawcę, serdecznie gratulujemy!

Dodatkowo, drobnym zestawem upominków edukacyjnych od Epideixis, wyróżniliśmy najmłodszego uczestnika. Przemek, lat 6, który świetnie sobie poradził, zasłużył na szczególne gratulacje :)


O 16 wszyscy chętni mogli stanąć do boju o tytuł Mistrza Kuchni Grajmy! w turnieju w objętą przez nas patronatem grę Spaghetti.
Zgłosiło się sporo dzieci oraz kilkoro dorosłych. Szybko okazało się, że ci ostatni mają w konkurencji z małymi, zwinnymi paluszkami niewielkie szanse :)


W trzech rundach o rosnącym poziomie trudności, wyłoniono troje zwycięzców, którzy otrzymali nagrody przekazane do dyspozycji Grajmy! przez naszych partnerów: Literowe zagadki wyd. Epideixis oraz Spaghetti i Łamigami wyd. Granna. Dodatkowo wyróżnieni gracze otrzymali zestawy kart Top Trumps od Winning Moves.
Życzymy wszystkim wielu emocjonujących rozgrywek!


Każdy z graczy zarejestrowanych w wypożyczalni miał dodatkowo możliwość wzięcia udziału w konkursach "Wybieramy hity wypożyczalni Grajmy!" oraz "Gram i swoje zdanie mam". Ich regulaminy znajdziecie tutaj.
Do (potomków) zwycięzców obecnych na sali trafiły gry Palcem po mapie wyd. Abino oraz Łamigami Granna.


Karty Top Trumps PRL ufundowane przez Winning Moves Polska oraz Kubik od wyd. Epideixis trafią do kolejnych wyróżnionych już wkrótce.

Niedługo zdradzimy, które gry podobały się uczestnikom najbardziej i zacytujemy ich opinie, ale zanim to nastąpi, przyjrzyjmy się po raz ostatni, jak je "testowali":Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia przy planszy :)

Grajmy! 
 
     
film: FX Media Kamil Napierski dla TV SM Grudziądz, udost. za zgodą autora


Zobacz także:

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.