Pokazywanie postów oznaczonych etykietą w to się gra. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą w to się gra. Pokaż wszystkie posty

W to się gra 01.-03.2023

Pierwszy kwartał roku 2023 czas podsumować!


Oto gdzie w czasie tych trzech miesięcy mogliście zobaczyć logo Grajmy! i poznać warte uwagi "gry bez prądu":



Pojawiły się także dwa podsumowania.
Dla dwóch blogerek, które pamiętają czasy, gdy ten projekt dopiero raczkował, był to już SIÓDMY rok pisania o grach w ramach Grajmy!
Nie zaszkodzi wpaść do nich ot, tak, z ciekawości, albo z gratulacjami ;)



C.D.N

W to się gra - III kwartał 2022

Jesień już... Najwyższa pora podsumować trzeci kwartał grania w ramach Grajmy! 


Jak się okazuje, latem grała głównie Bajdocja...
Najprościej zatem byłoby pewnie kliknąć po prostu w link do bloga https://bajdocja.blogspot.com, gdzie znajdziecie morze wpisów planszówkowych ;)
Co nieco od siebie dorzuciły jednak też Mama do sześcianu, Karolowa mama oraz mamajanka i Oni.
Zobaczcie, ile dobra się uzbierało!


Kingdomino prehistoria 

Fauna Polski 

Kopalnia diamentów 

Wyścig po nektar

4mation

Aqualin

PÜNCT

Trzy po trzy. Zwierzęta superfarmera

"DVONN"

"Królewska gra z Ur"

"Patchwork Doodle"

"Calico"

"Z kwiatka na kwiatek"

"Odfrunęło z wiatrem"


Znacie? Gracie?
Wypatrzyliście coś nowego dla siebie i rodziny?

Mamy taką nadzieję i nie przestajemy szukać perełek, testować, opisywać i opiniować gier planszowych.

 Nadal wszystkich zachęcamy:


W to się gra - I kwartał 2022


Trzy pierwsze miesiące roku zawsze sprzyjają planszówkom. Zimowe wieczory, szaruga wczesnego przedwiośnia... Recenzentki Grajmy! nie zmarnowały tego czasu! W ich imieniu zapraszamy do przejrzenia zestawienia gier przetestowanych i opisanych w pierwszym kwartale 2022 roku.

Zobaczcie, w co warto grać tej wiosny :)

Tym razem proponujemy bogaty wybór gier planszowych głównie dla rodziców i dzieci w wieku szkolnym. Młodsze dzieci zainteresują być może "Podwieczorek", "Planszówkowi kurierzy" lub "Opowiadanki". Miłośnicy łamigłówek powinni zwrócić uwagę na "Zip Ciy" i "Club 2%", szachiści na "Roszadę...", wielbiciele przygodówek na "Kroniki zamku Avel", młodzi matematycy - grę "Archimedes", zwolennicy podejścia kreatywnego na propozycję stworzenia własnego "Bingo" w programie graficznym...
Zaraz okaże się, że wymienimy tu całą listę! Bo i każdą z wymienionych pozycji warto "kliknąć" :) 
Nie jest ich przesadnie wiele, więc warto poświęcić chwilę i poszukać czegoś dla siebie.

Przy okazji, prosimy, zostawcie ślad po sobie na odwiedzonych blogach - autorkom na pewno będzie miło poznać Wasze zdanie

W to się gra I 2022:

Nova Luna

 Roszada wśród zwierząt  

Cool catch / Go Go Eskimo

Dziesiątki z krówkami (DIY)

4 serca w rzędzie

Get packing

Opowiadanki

Bingo (DIY w Canvie)

7 cudów świata Architekci

Kroniki Zamku Avel

Logiczne drzewa (do wydruku)

Sprytni ogrodnicy

Exit puzzle

Point Salad

Postaw na klocka

Kto da mniej 

 

Do tej supermieszanki dokładamy jeszcze oryginalną, logiczno-imprezową, semikooperacyjną grę

Recto Verso - w trzech odsłonach - 1, 2, 3

 

i dwa posumowania szóstego roku Grajmy! "graczek-wyjadaczek"

na blogu Bajdocja oraz mamajanka i Oni


i gramy dalej...

A Wy?

W to się gra IV 2021

 Za nami czwarty kwartał roku 2021.

Oto jego planszówkowe podsumowanie w ramach Grajmy! online.

Od października do grudnia 2021 mieliście szansę przeczytać kolejnych kilkadziesiąt opinii o rodzinnych grach planszowych na kilku blogach zaangażowanych w ich popularyzację.
Prym wiodła Bajdocja - z odpowiednimi (ma)tematycznymi podpowiedziami na Halloween i czas Bożego Narodzenia oraz każdą inną okazję do pogrania z dziećmi i nie tylko, ale o dobrych grach pisały też Karolowa mama, mamajanka, czy autorka bloga Kreatywnym okiem.
Sprawdźcie, czy niczego nie przegapiliście!
 
Dla jednego lub dwóch graczy:
 Sagrada (z trybem solo)
 
Dla całej rodziny:
 Wyzwania logiczne i matematyczne

W to się gra - III kwartał 2021

Jesień to doskonała pora na planszówki! Dłuższe wieczory, wichury i plucha - najprzyjemniej przeczekać je przy wspólnym stole... A w każdym razie to nie najgorszy pretekst, żeby pograć!

Poniżej nowa lista tytułów do przejrzenia. Doceńcie fakt, że blogerki publikujące te opinie w ramach Grajmy! grały przez całe lato, więc w pewnym sensie w mniej sprzyjających okolicznościach ;)

 Mamy tu kilka "większych", nieco bardziej wymagających gier:

Turbino (logopedyczna)

Coś do zrobienia samemu:

 

A nawet książki! Też do grania:

 

W Klubie Grajmy! królowały tymczasem gry plenerowe:
 
 
podobnie jak wszystkie powyższe propozycje - polecamy!
Nie tylko od czerwca do września :)

W TO SIĘ GRA - II kwartał 2021

Długie przedwiośnie, pachnąca deszczem wiosna i upalny początek lata za nami. Przyszła pora na wybieranie gier do wycieczkowego plecaka i urlopowej walizki!

Spójrzcie, czy nie warto dorzucić do swojego bagażu czegoś spośród gier opisanych przez uczestniczki projektu Grajmy! w ciągu ostatniego kwartału.

 
Zacznijmy od pięknie wydanych gier rodzinnych, cieszących oczy oprawą graficzną (i satysfakcjonujących mechaniką!):
 
 
Nie zapomnijmy o eleganckich w swej (pozornej) prostocie grach logicznych:


 
Rzućmy okiem na ciekawą grę strategiczną w oryginalnym opakowaniu, z trzech punktów widzenia:

 
oraz bardzo gruntownie przetestowane "drobiazgi" do plecaka:

 

Wybierzmy coś dla dzieci:

 
 
I może jeszcze coś "lekkiego" do tego?

Pan Kuleczka (dodatek)  

 
 
Dobre gry umilą wakacyjne wieczory i pozwolą przetrwać deszczowe popołudnia!

Zabieracie planszówki na swoje wyjazdy?
To świetny pomysł, ale uważajcie... Z czasem mogą zacząć wymagać zabrania dodatkowych toreb ;)  


W to się gra - I kwartał 2021

Pierwszy kwartał 2021 za nami.

Zapraszamy na planszówkowe podsumowanie blogowej aktywności w ramach projektu Grajmy!

Ostatnie trzy miesiące obfitowały we wpisy na temat łamigłówek:

Cienie  
 
Kilka możecie "wyprodukować" własnym sumptem 
- jeśli tylko posiadacie drukarkę, nakrętki

 lub kilkadziesiąt kolorowych kulek:
 
Pojawiły się też oczywiście propozycje typowo rozrywkowe. Liczne dobre gry rodzinne dla młodszych i starszych miłośników gier tradycyjnych i nowoczesnych, losowych i strategicznych:
 
oraz dodatki do pełnych wersji gier: 

Pudełko łakoci (dodatek do Najlepszej gry o kotach) 

Większość szczerze polecamy!
 
 
Grajmy! istnieje w sieci już 5 lat. Ów piąty rok podsumowały na swoich blogach autorki publikujące wpisy z logo z kostkami od samego początku na blogach Bajdocja i mamajanka i Oni

 
Zapraszamy do zaglądania do tych i pozostałych twórców Grajmy! - >>KLIK<<

Dziękujemy za kolejny rok wspólnego grania :)





W to się gra IV 2020

Wielkimi krokami zbliża się koniec czwartego kwartału roku 2020. 

Nie wdając się (póki co) w żadne analizy, czy podsumowania, prezentujemy kolejną, najświeższą garść recenzji opublikowanych w ramach popularyzującej gry planszowe międzyblogowej akcji Grajmy!

Proszę Państwa, w to się gra! :)

Jak zwykle sporo tu tytułów, które można polecić najmłodszym:

 
Ale mamy też bardzo dużo propozycji dla całej rodziny, przy których miło spędzą czas 7-, 10-, czy nastolatkowie z rodzicami: 
 

Dwie nowości wydawnicze możecie poznać naprawdę gruntownie, z kilku różnych punktów widzenia:

Papua 1 3 4 5
Alicja w krainie słów 1, 2, 3

Pewnością nieprzypadkowo tuz przed świętami (a zaledwie miesiąc przed Dniem Babci i Dniem Dziadka!) pojawiły się także dwie recenzje gry:

Babciu, dziadku... Jak to wtedy było? 1, 2

- może zaktywizują "planszówkowo" również starszych członków rodziny? 

Dodatkowo zaproponowalismy 2 zestawienia:

Rzuć na tacę i inne gry nawet dla jednej osoby
Kingdomino Duel i inne wykreślanki

Jest w czym wybierać!
Mamy nadzieję, że koniec roku bedzie dla Was równie bogaty w dobre gry planszowe - i tego, zaraz obok dobrego zdrowia, wszystkim życzymy :)

W to się gra - III 2020

Jesień to idealna pora na planszówki. Ktoś się nie zgodzi?

Wydawcy z pewnością jak co roku zaskoczą nas wieloma świetnymi nowościami. O wielu już słychać i każdy w Grajmy! ma swoich faworytów, o których na pewno niedługo napisze...
Tymczasem, na coraz dłuższe z dnia na dzień jesienne wieczory, polecamy tytuły przetestowane tego lata. 

Poniżej lista linków do wpisów recenzentek związanych z naszym projektem (nowych czytelników po szczegóły zapraszamy tutaj >>KLIK<<) opublikowanych w lipcu, sierpniu i wrześniu 2020 roku.

 
Szczególnie tym, którym już brakuje miejsca na półkach polecamy gry karciane:


 

 
Autorka bloga Bajdocja proponuje też gry-zabawy z tradycyjną talią kart w kilku odsłonach: 
 
 
Pojawiła się również taka "zajawka" z obietnicą recenzji trzech bardzo dobrych gier - nasze gry lata 2020 
Mam nadzieję, że w czwartym kwartale rzeczywiście przeczytacie o każdej z nich... 

Do usłyszenia w grudniu :)
Grajmy!
mamajanka

Zobacz także:

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.