Cardblocks - oryginalne klocki konstrukcyjne

Kartonowe klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS

Chyba każde dziecko lubi klocki. Zazwyczaj z tym pojęciem kojarzą nam się najbardziej popularne plastikowe klocki Lego. Tym razem mamy do czynienia z klockami kartonowymi, które trzeba najpierw złożyć z płaskiej tekturki!


Taka forma zabawy jest bardzo ciekawa. Żeby zacząć budować, trzeba budulec najpierw złożyć. Młodsze dzieci, poniżej 6 lat, będą potrzebować pomocy ze złożeniem klocków. Powiem szczerze, że sama musiałam się chwilę zastanowić składając pierwszy klocek. Potem poszło już z górki.

Gdy już złożymy klocki wtedy zaczyna się zabawa! Otrzymujemy kartonowe prostopadłościany które łączymy kartonowymi łącznikami. Co z nich zrobimy zależy od nas, ogranicza nas tylko wyobraźnia i ilość klocków. Na szczęście można kupić kilka zestawów i je łączyć. Damy radę złożyć nawet cały zamek jeśli tylko będziemy chcieli. Albo domek dla lalek lub łóżeczko dla pluszaków.

Oczywiście, po złożeniu możemy klocki pomalować, nadamy im wtedy niepowtarzalny wygląd. Możemy również zostawić tak jak są, ponieważ nadają się do demontażu i ponownego montażu. Tektura jest bardzo wytrzymała, wytrzyma wiele budowli!
Klocki Cardblocks to wspaniała alternatywa dla siedzenia przed telewizorem. O wiele ciekawiej i bardziej kreatywnie zasiąść całą rodziną na podłodze i zbudować coś wspaniałego! Dla małych dzieci to super okazja do ćwiczeń manualnych, a dla starszaków możliwość rozwijania wyobraźni przestrzennej.

Świetna zabawa dla całej rodziny!
tekst: Magdalena Szewczykowska
zdjęcia: materiały wydawcy
http://www.cardblocks.com/index.htm

Za egzemplarze dla Klubu Gier Planszowych w Grudziądzu oraz Stowarzyszenia Grajmy!, które wykorzystujemy w celach statutowych, dziękujemy Egmont.pl

Zobacz także:

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.