spotkanie Grajmy! na żywo 5.11.2016 - część pierwsza

Za nami debiut projektu Grajmy! offline :)

W minioną sobotę w grudziądzkiej Marinie odbyły się dwa spotkania - twórców oraz sympatyków Grajmy!
W przedpołudniowej, kameralnej części, wzięło udział kilka blogerek - fanek rodzinnej rozrywki przy planszy, które piszą o swoich doświadczeniach z grami w ramach naszego projektu.

Miałyśmy okazję bliżej się poznać, poruszyć kilka "okołoplanszówkowych" tematów, podzielić się doświadczeniami. Mimo że widziałyśmy się po raz pierwszy, błyskawicznie znalazłyśmy wspólny język. Tylko czasu na dyskusje było, jak to często bywa, za mało...


Nie było kiedy się nudzić.

Dzięki zaangażowaniu koleżanki-nauczycielki, autorki bloga Zakręcony belfer, obejrzałyśmy film z licznymi podpowiedziami dotyczącymi wykorzystania samodzielnie wykonanych gier w edukacji.

Autorzy edukacyjnych układanek, aktywizujących zabaw i logopedycznych rymowanek, państwo Szwajkowscy, choć nie mogli być obecni, przekazali prezentację na temat ciekawego pomysłu na zabawę słowami - do wykorzystania w formie elektronicznej, planszowej, a może kiedyś - trzymamy kciuki! - przestrzennej.


Z prezentacją przybliżającą tajniki pracy nad wizualną stroną planszówek, wystąpił grafik - Dawid Wiącek, autor między innymi oprawy graficznej polskiej wersji gry "Ptaszki ćwierkają". Jego prace znajdziecie na stronie www.dawidwiacek.pl. Biorąc pod uwagę wiedzę, którą chętnie się dzieli, zaangażowanie w temat oraz niewątpliwy talent Dawida, możemy jedynie mieć nadzieję, że to nie koniec naszej współpracy w ramach Grajmy!
Do obiadu zdążyłyśmy jeszcze przejrzeć i podzielić nadesłane hojnie upominki oraz egzemplarze recenzenckie gier od wspierających nas wydawnictw - AbinoAdamigoAlexanderFoxgames, GRAiMY, Granna, Kukuryku, PUS (Epideixis)WinningMoves oraz Zielona Sowa. Serdecznie dziękujemy! Wszystkie pudełeczka pokazywaliśmy już wcześniej na naszym profilu Fb @projekt Grajmy! Niedługo podzielimy się opiniami na temat poszczególnych tytułów.

W międzyczasie dzieci i osoby towarzyszące skorzystały ze zorganizowanego spaceru po pięknych nawet w niepogodę zakątkach Grudziądza. Za oprowadzenie chętnych dziękujemy przewodnikowi PTTK, panu Wiesławowi Podsiadłemu. Wszyscy bardzo miło wspominają wycieczkę.

Na zakończenie, jako efekt doskonałej międzypokoleniowej współpracy, powstał niepowtarzalny pamiątkowy plakat. Dziewczyny połączyły siły, zachęciły do pomocy dzieci i w kreatywny sposób przedstawiły kluczowe cele i założenia akcji projekt Grajmy! Sami oceńcie - czyż efekt nie jest doskonały?Przez cały czas trwania spotkania (a także później, po południu) towarzyszyli nam przedstawiciele partnera Grajmy! - wydawnictwa Epideixis. Nasi goście z Krakowa, prezentowali gry i pomoce edukacyjne, które można (i warto!) poznać również z punktu widzenia recenzentek Grajmy! >>tutaj<<.
Miałyśmy okazję obejrzeć pełną ofertę z bliska, osobiście wypróbować wszystkie produkty, rozwiać ewentualne wątpliwości. Pan Paweł szczegółowo wyjaśnił nam zasadę działania systemu PUS, który zgodnie uznałyśmy za genialny. Jeśli go jeszcze nie znacie - czekajcie na nasze wpisy "instruktażowe"!Krótko mówiąc, już do 14 dużo się wydarzyło, zdobyłyśmy sporą dawkę nowej wiedzy i miło spędziliśmy czas.
A dłuższa i jeszcze bardziej intensywna, otwarta część spotkania była jeszcze przed nami...

Ciąg dalszy relacji - nastąpi.


W tym miejscu jako organizatorka jeszcze raz dziękuję wszystkim gościom i osobom zaangażowanym w przygotowania do pierwszej części imprezy. To Wy sprawiliście, że tak mi się podobała :)
Dziękuję również uczestniczkom, które zdecydowały się poświęcić swój czas i ponieść pewne koszty, by na spotkanie dotrzeć. Bardzo się cieszę, że mogłam Was poznać i mam nadzieję, że nie widziałyśmy się "na żywo" po raz ostatni!
Jeśli macie ochotę - podzielcie się uwagami i linkami do Waszych relacji w komentarzach. 
Niech pozostałe recenzentki Grajmy! żałują, że ich z nami nie było ;)

Zobacz także:

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.