popatrz, popatrz - Project L

Niezbyt często widuje się pudełka całe w czerni. A czarne strony instrukcji (nie mylić z ciemnymi!) są bodaj jeszcze rzadziej spotykane. Tym bardziej warto spojrzeć na dzisiejszego bohatera cyklu "popatrz, popatrz"

Czerń, biel i tylko jeden akcent kolorystyczny na okładce. Klasyczna elegancja.

Project L

Na czym to polega?

W Projekcie L uczestnicy będą wykorzystywać swoje umiejętności strategiczne oraz planowanie przestrzenne, by zdobyć jak najwięcej jak najlepiej punktowanych elementów. W tym celu będą dobierać kolejne plastikowe puzzle o różnych kształtach, które posłużą do zapełnienia pustych miejsc w łamigłówkach.

W swojej turze możesz wykonać do 3 akcji z puli:

  1. Dobrać nową łamigłówkę (możesz mieć przed sobą maksymalnie 4 nierozwiązane zagadki na raz).
  2. Ulepszyć posiadanego puzzla (wymienić go na element maksymalnie o poziom wyższy).
  3. Umieścić na planszy łamigłówki wybrany element.

Każda ukończona łamigłówka daje nam nie tylko cenne punkty zwycięstwa, ale również kolejny plastikowy element w określonym kształcie. Dzięki temu możemy na bieżąco planować nie tylko najbliższy ruch, ale też to, jak wykorzystamy nagrody otrzymane w przyszłości.

Tyle wstępnych informacji ze strony wydawcy. W tym momencie zaintrygowani powinni być już nie tylko minimaliści, ale i miłośnicy gier logicznych, szczególnie tych bazujących na dopasowywaniu elementów.

Dlaczego pokochasz tę grę?

  • Czerpiący garściami z klasycznych gier logicznych Projekt L jest bardzo łatwy do wytłumaczenia nawet osobom, które na co dzień nie mają kontaktu z planszówkami. Uzupełnianie łamigłówek elementami rodem z Tetrisa to bardzo intuicyjna zabawa.
  • Jednocześnie przy zachowaniu prostych zasad sama rozgrywka wymaga od nas umiejętnego planowania i taktycznego myślenia. To prawdziwe wyzwanie dla naszych umysłów!
  • Mimo że to gra logiczna, zabawa z Projektem L pozbawiona jest przestojów.

Ha! Prosta w założeniach, ale wymagająca skupienia i pomysłowości, a przy tym dynamiczna? Robi się coraz ciekawiej!

Poczekajcie, aż zobaczycie jak wygląda w środku...

 

Cukierkowo kolorowe "puzzle" dopełniają wizerunku gry idealnej dla całej rodziny - przyciągającej dzieci, nie zniechęcającej seniorów, przyjemnie relaksującej dla dorosłych, nawet tych bardziej wymagających graczy.

Więcej! Wszystko ma swoje miejsce w pudełku, tekturki-łamigłówki są trwałe i bardzo wygodne, tetrisowe elementy doskonale do nich dopasowane, karty pomocy służą zwięzłą, graficzną podpowiedzią. Po prostu chce się grać :)
Bardzo pozytywnymi wrażeniami z rozgrywek dzieli się na swoim blogu Bajdocja >>KLIK<<. Seniorki z Klubu Gier Planszowych i "mamuśki" z Grodzinki >>KLIK<< także polecają.

Czy kogoś jeszcze trzeba namawiać?


Dzięki uprzejmości wydawcy gra dołączyła do zasobów Stowarzyszenia Grajmy! i wraz z kilkoma innymi "nabytkami" będzie dostępna do wypożyczania w Filii nr1 grudziądzkiej biblioteki.
Dziękujemy, rebel.pl <3


Zobacz także:

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.