Egmont – w to się gra!

W to się gra! to zawołanie, którym od lat regularnie posługujemy się prezentując Wam ciekawe gry rodzinne.
Zestawy linków do recenzji twórców akcji projekt Grajmy z minionych miesięcy znajdziecie pod tym tagiem tutaj: >>KLIK<<.
Tym razem pod podobnym hasłem swoje planszówkowe propozycje na czas spędzany z rodziną podaje wydawnictwo Egmont. Zbieżność jest czysto przypadkowa, ale tytuły warte propagowania, udostępniamy więc tekst przygotowany przez wydawcę, uzupełniony o nasze indywidualne recenzje. Na końcu znajdziecie też zasady promocyji, z której można skorzystać przy uzupełnianiu kolekcji.


Zobaczmy zatem, w co się gra według Egmontu!


Czy wiecie, że przygodę z grami planszowymi możecie zacząć już z dzieciakami ok. 2 roku życia?
Pamiętajcie, że właśnie ten okres w rozwoju jest najbardziej odpowiedni na wprowadzenie dziecku różnych nowych aktywności. Dwulatki mają już możliwość wchodzenia w krótkie interakcje z innymi i jest to najlepszy moment, żeby zacząć wprowadzać im gry. A gry to najlepszy stymulator rozwoju dzieci, ponieważ za pomocą jednej zabawy możemy stymulować wiele obszarów rozwojowych. Mamy dla Was aż dwie propozycje, które idealnie nadają się jako pierwsze planszówki dziecka i są rekomendowane dla wszystkich młodych graczy od 2 roku życia.
Pierwsza Gra. Mniam!” pomoże Wam w nauce nazw owoców i warzyw, nauce nazw kolorów, nauce liczenia i określania ilości i rozwijaniu kompetencji społecznych. „Pierwsza Gra Zwierzątka” zaś ma na celu: naukę nazw kolorów, naukę nazw zwierzątek, naukę kształtów, ćwiczenie zmysłu dotyku, mięśni dłoni i palców i rozwijanie interakcji społecznych.

W ramach projektu Grajmy! bliżej "Pierwszym grom" przyjrzeli się mamajanka i Oni tu: >>KLIK<<

Dla przedszkolaków idealne będą z kolei gry kooperacyjne z serii Rodzinka Wygrywa: „Park Dinozaurów” i „Mali Detektywi”. Oswajają one małe dzieci z graniem, przestrzeganiem reguł, emocjami związanymi z sukcesem i porażką. Każda rozgrywka to prawdziwa frajda dla dzieci i rodziców niezależnie od końcowego wyniku. 
Gra kooperacyjna to również przepięknie wydane „Kolorowe biedronki”, które wszyscy gracze muszą przygotować na bal. Dla dzieci, którym rywalizacja sprawia frajdę polecamy zaś „Dzielne Myszki”. Dostarczą Wam wrażeń i doskonałej zabawy na długie godziny.

O tego rodzaju grach kooperacyjnych pisaliśmy w artykułach pt. Gry kooperacyjne dla najmłodszych >>KLIK<< oraz Gry kooperacyjne dla początkujących >>KLIK<<
"Kolorowe biedronki" doczekały się dwóch wpisów z logo Grajmy!: 1, 2, a "Dzielne myszki" aż trzech 1, 2, 3

Rodzinną rozrywkę (ze sporą dawką nauki) z dzieciakami powyżej 5 roku życia zapewnią Wam gry „Polska Luxtorpeda” i „Polska Luxtorpeda. Odjazd!”. Wybierzcie się w podróż w czasie i jednocześnie poznajcie współczesną Polskę…nie wychodząc z domu. Idealne gry w czasie, gdy mamy ograniczane przemieszczanie się i wspólne wycieczki. Ośmiolatki i starsze dzieciaki możecie zaprosić do gry w „FITS”. Jeśli nie macie jej w domu, to informujemy, że już jest dostępna budżetowa wersja gry – „FITS Travel” – która dostarczy równie dużo emocji i rozrywki, co jej podstawowa wersja. Kolejna propozycja to „Ubongo” – szalona gra, która rozkręci Wasze mózgi. Opcją do gry podstawowej jest jej wersja „Ubongo Extreme” która niedługo ukaże się na rynku, a już dziś możecie ją zamówić na Egmont.pl Gra jest następcą odnoszącego sukcesy „Ubongo”, lecz rozgrywka toczy się na wyższym poziomie trudności.

Tu przeczytacie więcej na temat gry "Luxtorpeda" >>KLIK<< i "Polska Luxtorpeda Odjazd!" >>KLIK<<. "FITS" natomiast przybliżyć mogą następujące wpisy: FITS FITS FITS FITS FITS
Nowości jeszcze nie znamy, ale tradycyjne "Ubongo", jako patronat Grajmy! >>KLIK<< bardzo polecamy!

„Ryzyk Fizyk” i „Wtedy Kiedy” to propozycje dla rodzin z dzieciakami powyżej 10 roku życia.
„Ryzyk Fizyk” to jedna z najpopularniejszych gier quizowych na świecie. Zebrano w niej zabawne, ciekawe, niezwykłe pytania z różnych dziedzin. Jednak nie musisz być ekspertem w każdej z nich. Wygrasz, jeśli obstawisz właściwe odpowiedzi i zaryzykujesz w odpowiednim momencie. Gra posiada wersję rodzinną, w którą mogą grać dzieci powyżej 7 roku życia („Ryzyk Fizyk. Edycja Familijna”) W grze „Wtedy Kiedy” każdy gracz tworzy swoją linię czasu, dokładając do niej kolejne wydarzenia. Aby wygrać, nie trzeba znać dokładnych dat, wystarczy ułożyć je chronologicznie. Dzięki grze nie tylko doskonale się ubawicie, ale również poznacie różne ciekawostki z nowożytnej historii.

O grze "Ryzyk-fizyk" ciekawie napisała Karolowa mama tu: >>KLIK<<, "Wtedy kiedy" doczekało się trzech opinii 1, 2, 3.

Z nastolatkami powyżej 13 roku życia możecie spróbować rozgrywek w „Ubongo 3D”. Tak jak w pierwowzorze, gracze jak najszybciej starają się rozwiązywać łamigłówki, jednak tym razem zabawa wkracza w trzeci wymiar – dzięki przestrzennym klockom.

"Ubongo 3D" z przekonaniem poleca autorka bloga mamajanka i Oni >>KLIK<<


Poznaliście nasze sposoby na przetrwanie w domu i wykorzystanie tego czasu w twórczy i wartościowy sposób. Aby jeszcze bardziej zachęcić was do dołączenia do akcji #zostańwdomu, Egmont przygotował rabat dla wszystkich klientów, którzy zrobią zakupy na www.egmont.pl do końca marca. 
 Po wpisaniu hasła ZOSTANWDOMU cena wszystkich produktów z oferty sklepu obniży się o 30% w stosunku do cen katalogowych. Promocja nie dotyczy czasopism i obowiązuje do wyczerpania zapasów.
 
Ze swojej strony możemy tylko dodać: zostańmy w domu i GRAJMY!

Zobacz także:

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.