popatrz, popatrz! - Czarodziejski labirynt

Wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny, choć trochę wbrew pogodzie za oknem, w marcu w ramach "unboxingowego" cyklu >>Popatrz, popatrz!<< rozpakowujemy dla Was paczuszkę przywodzącą na myśl pełnię lata.

Oto intensywnie zielony, pełen liści, kwiatów, dzikich pnączy i tajemniczych skarbów

"Czarodziejski labirynt"  


Niewielkich rozmiarów pudełko (jego format to zaledwie 130x200x34) z zewnątrz i od wewnątrz niemal całkowicie pokrywa oryginalny, "ogrodowy" wzór - wyobrażenie bujnej, splątanej roślinności.


Grę wydała oficyna Zielona Sowa. Autorkami są Anna Sobich-Kamińska (zasady) oraz Dobrosława Rurańska (ilustracje).

Jak informuje wydawca:

„Czarodziejski labirynt” to ciekawa gra jednoosobowa (możliwy również wariant dwuosobowy), w której liczy się spostrzegawczość, umiejętność dobrego planowania i zdolność logicznego myślenia. Gracz wciela się w czarownicę lub czarodzieja. Aby wygrać, trzeba zdobyć skarb. W tym celu przekręca się lub przestawia kafelki tak, aby utworzyły drogę, która do niego prowadzi. Gra umożliwia zabawę w różnych wariantach i na różnych poziomach trudności. Dzięki temu każda rozgrywka jest inna!"

Podobną zachętę znajdziemy na denku pudełka i wewnętrznej stronie pokrywki.
Trzeba przyznać, że jeśli chodzi o opakowanie nie zmarnowano ani skrawka przestrzeni...Co znajdziemy wewnątrz?
48 kafelków oraz instrukcję.

"Kafelki" to w tym przypadku kwadratowe kartoniki powleczone zwiększającą ich trwałość warstwą folii, wielkości 5 x 5 cm. 
Dwa z nich przedstawiają fioletowe "pnącza", dwa - postaci czarodziejów i czarownic, czyli postaci, w które możemy się wcielić, sześć - ukryte w labiryncie skarby. Są one dwustronne i łatwo oddzielić je od pozostałych - co jest istotne na początku każdej rozgrywki.
Pozostałe 38 kafelków z jednej strony odrukowanych jest jednakowo - grafiką tytułową, po drugiej zaś skrywa jeden z pięciu możliwych układów ścieżek prowadzących między gęstymi krzewami tworzącymi nieprzebyty labirynt.Instrukcja nie pozostawia miejsca na wątpliwości jasno opisując sposób przygotowania do rozgrywki i zasady zabawy. Wątpliwości rozwiewają czytelne grafiki.


Do wyboru mamy warianty gry dla jednej osoby lub dwu graczy w rekomendowanym wieku powyżej 6 lat. Wybierać można też spośród dwóch stopni trudności.


Zabawa wymaga dostępu do fragmentu równej, płaskiej powierzchni (minimum pół metra kwadratowego), na której rozkładamy większą część kartoników.
W trakcie rozgrywki stopniowo odkrywamy fragmenty ścieżek i odpowiednio je obracając staramy się je ułożyć drogę prowadzącą do ukrytych w czarodziejskim labiryncie skarbów. Tworzenie dróżek - czy to zgodnie z zasadami, czy według własnego pomysłu to świetne ćwiczenie wyobraźni przestrzennej, ale i czysta przyjemność. Kafelki są gładkie, miłe w dotyku, a roślinny wzór nie męczy oka. Ukryte tu i ówdzie drobne szczegóły sprawiają, że każdy element labiryntu jest nieco inny i urozmaicają powstającą "mozaikę".


Drobny mankament stanowi fakt, że (być może tylko w naszym egzemplarzu lub jednej serii) niektóre kartoniki są nieco inaczej wybarwione. Oczywiście razić będzie to tylko wyjątkowych estetów i nie przeszkadza to w żaden sposób w rozgrywce.

Biorąc pod uwagę ciekawy pomysł, staranne wykonanie i przystępną cenę - zdecydowanie polecamy!
(I nie tylko my)


Grę znajdziecie z pewnością w dobrych księgarniach i sklepach z planszówkami oraz na stronie wydawnictwa Zielona Sowa - KLIK!

Już wkrótce będziecie mogli także przeczytać o niej więcej na blogach współpracujących w ramach Grajmy!

wpis na blogu Bajdocja - KLIK!
wpis na blogu Karolowa mama - KLIK!
W dniach 18.04.-25.04.2018 zapraszamy na konkurs z labityntem w tle!

Aby wziąć udział w konkursie należy w komentarzu pod grafiką opublikowaną w serwisie facebook.pl lub pod wpisem na temat gry "Czarodziejski labirynt" wykonać zadanie konkursowe:

Stwórz swój własny labirynt - narysuj / sfotografuj / opisz. Spraw, żeby nas oczarował!  

Pełen regulamin - TUTAJ

Czekamy na Wasze pomysły!

Konkurs zakończony. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia (te w komentarzach poniżej oraz na Fb - tu)
Wraz z przedstawicielem wydawcy zdecydowaliśmy się wyróżnić dwa zgłoszenia.
Zwycięzcy to:
·         Anna Storman
·         Kamil Albrecht

Gratulujemy!

Zobacz także:

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.