Spaghetti Granna - życzymy smacznego!


Jesteście głodni planszowych nowości i spragnieni emocjonujących rozgrywek?
Mamy coś dla Was! Oto świeżutka gra Granny ze "znakiem jakości" projektu Grajmy!:

Spaghetti


Już na pierwszy rzut oka widać, o co chodzi, prawda?
Przede wszystkim, o dobrą rodzinną zabawę przy stole, oczywiście :)

W sporym pudełku z zachęcającą grafiką znajdują się:
  • dwa papierowe talerze (duży - dla początkujących smakoszy Spaghetti w wersji di Base i mniejszy, by "na dokładkę" móc spróbować Spaghetti Difficili)
  • nitki "makaronu", odrobinę przypominającego sznurowadła różnej długości, w 4 kolorach 
  • piłeczki-klopsiki, 
  • klepsydra odmierzająca 20-sekundowy czas "posilania się" kolejnych graczy
oraz
  • żetony z "przepisami" (dodatkowe znaczniki punktów, używane w trzeciej, najbardziej wyrafinowanej  wersji rozgrywki - Spaghetti Superiori


Przepis na to, jak grać jest bardzo przejrzysty.

Chodzi o to, by w każdej turze, wyciągając jedna po drugiej spośród skłębionych na talerzu nitek, uzbierać jak najwięcej punktów. Instrukcja krok po kroku wyjaśnia jakie sposoby są dozwolone, ile warte są poszczególne kolory/długości makaronu, w jakiej sytuacji można podjąć klopsik itp. Szczególną uwagę zwrócić należy na przypadki "nabrudzenia" dookoła - wysunięcia się dowolnej nitki poza obręb talerzyka lub "ucieczki" klopsa na stół - tura gracza zostaje w takiej sytuacji natychmiast przerwana.

Gracze mogą (i próbują) popisywać się przeróżnymi technikami i taktykami. Dzieci - i to już przedszkolaki! - ćwiczą przy niej motorykę i zdolność koncentracji, a dorośli z całych sił starają się nie dać się pokonać.
Rozgrywka, choć poziomem skomplikowania i podstawowymi założeniami przypomina stare, dobre bierki, bywa naprawdę wciągająca i zacięta. Może dostarczyć solidnej porcji rozrywki dzieciom, rodzicom i dziadkom.


Poważnych intelektualnych wyzwań (podobnie jak prawdziwych przepisów na włoską ucztę w pudełku) niestety tu brak, trzeba więc we własnym zakresie zaspokoić rozbudzone zabawą apetyty.
Niemniej na "przystawkę" przed długim planszówkowym wieczorem, albo umilenie oczekiwania na rodzinny, niedzielny obiad, "Spaghetti" jest w sam raz.

Spróbujcie! Uczestniczki projektu Grajmy!, którego logo znajdziecie wśród patronów "Spaghetti", życzą smacznego :)


Grajmy!

Zobacz także:

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.