Pół roku Grajmy!

Projekt Grajmy! skończył niedawno 6 miesięcy...
To chyba dobry moment na  przypomnienie założeń akcji i podsumowanie dotychczasowych osiągnięć?

Wszystko zaczęło się w lutym tego roku od zaproszenia, które pojawiło się na blogu mamajanka i On" jeśli prowadzisz bloga, vloga, posiadasz swój fanpage - zapraszam do dzielenia się recenzjami, filmami, zdjęciami z rozgrywek w ramach projektu, którego zasady - poniżej
grywasz, ale nie piszesz o tym w internecie? nie szkodzi! czytaj, oglądaj, dołącz do dyskusji w grupie na FB (kliki/lub pod wpisami na stronach uczestników projektu!"


Instrukcja była prosta:
  1. chętni przesyłają logo swojej strony z linkiem i kilka słów o sobie na adres mamajankaion@gmail.com
  2. do końca 2016 roku publikujemy treści związane z planszówkami na swoich stronach i/lub grupie na FB, wpisy w serwisach społecznościowych opatrujemy tagiem #grajmy!
  3. wszystkie zgłoszone linki zostaną zebrane na blogu mamajanka i On, razem z krótką prezentacją autorów, a w trakcie trwania projektu mogą być również promowane w oddzielnych postach, spisach, zestawieniach
  4. każdy post w ramach projektu powinien zawierać logo projektu z linkiem do niniejszego wpisu  

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nadal z niej korzystać :)Szybko zaczęły napływać pierwsze zgłoszenia i linki do autorskich tekstów dotyczących gier 'bez prądu'. Dołączyli blogerzy o różnych profilach stron, których połączyła chęć promowania towarzyskiej rozrywki intelektualnej, nauki przez zabawę i ciekawych planszowych nowości.
Stopniowo pojawiły się możliwości współpracy z wydawnictwami i pomysł utworzenia osobnej strony projektu (tej, którą właśnie przeglądasz) oraz publicznego profilu @projektGrajmy - na facebooku. 

Partnerskie wsparcie otrzymaliśmy od wydawnictw "Epideixis" oraz "Granna". 
Oba wydawnictwa zaoferowały recenzentom Grajmy! w sumie ponad 35 "planszówek" do oceny.
W efekcie tej współpracy kilkudziesięciu twórców miało (lub dostanie w najbliższej przyszłości) szansę bliżej przyjrzeć się ciekawym grom, a czytelnicy ich blogów i sympatycy projektu zapoznać się z rzetelnymi opiniami. 
Zaproponowano nam także patronowanie kilku interesująco zapowiadającym się nowościom. Jakim? Pochwalimy się wkrótce!
Dzięki partnerom Grajmy! kilkukrotnie mogliśmy zaproponować naszym sympatykom udział w konkursach z cennymi nagrodami. Rozdaliśmy już (dopiero?) większą część z 17 zaplanowanych dotąd upominków :) 
Ostatnio nawiązaliśmy dodatkowo dobrze rokującą współpracę z wydawcą serii Kapitan Nauka, której nową grę będziecie mieli szansę gruntownie poznać dzięki naszym recenzjom (i/lub wygrać, zostawiając do 27.08.16 r. najlepszy komentarz pod plakatem konkursowym na Fb - klik!)
A plany dalszego rozwoju mamy śmiałe...

Przez pół roku do projektu dołączyło 45 autorów, którzy nadesłali (jak dotąd) ponad 300 linkówIch blogi można bliżej poznać klikając TUTAJ.
Podlinkowane wpisy to zarówno propozycje gier gotowych, jak i "planszówek" do samodzielnego wykonania. Pojawiło się też kilka postów przeglądowych, relacja z konwentu, a nawet recenzja książki o grach :)
Łącznie opisaliśmy ponad 250 unikalnych tytułów, których recenzje tworzą wyjątkową bazę na naszej stronieDodatkowo 30 szczególnie popularnych gier zostało opisanych przez kilku autorów, dzięki czemu można na nie spojrzeć z wielu niezależnych perspektyw. 
Na blogu Grajmy! regularnie przedstawiamy autorskie zestawienia, grupując propozycje według hasła przewodniego tak, by ułatwić czytelnikom dotarcie do wartych poznania tytułów.
Znajdziecie tu między innymi nasze listy sprawdzonych gier podróżnych - "plecakowych" i karcianych, idealnych prezentów na Dzień Dziecka (i nie tylko), linki do "przepisów" na gry dla dzieci do wydrukowania, czy zestawienie aktywności, które urozmaicą długą jazdę samochodem.

Stale powiększająca się liczba "fanów" naszej akcji na profilu społecznościowym (jest nas tam już ponad pół tysiąca!), dyskusje w grupie i komentarze do wpisów najlepiej świadczą o tym, że istnieje spora grupa ludzi, którzy cenią taką rozrywkę.


Niezmiernie cieszymy się, że zaglądacie do nas, czytacie recenzje, dzielicie się własnymi doświadczeniami i wspieracie dobrym słowem :)

Dziękujemy za wspólne 6 miesięcy! Mamy nadzieję, że przez kolejne pół roku jeszcze nie raz uda nam się zaproponować ciekawą planszówkę i przyciągnąć Waszą uwagę zawołaniem:Zależy nam, żeby projekt dalej prężnie się rozwijał, ku naszej wspólnej satysfakcji i radości.
Jeśli chcesz się do tego przyczynić kliknij tutaj i wypełnij, proszę, krótką ankietę

Dzięki!

Zobacz także:

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.