Te trzy się u nas nie kurzą... czyli gry, po które najczęściej sięgamy


Wybór tytułów na rynku gier planszowych coraz większy. Tym samym, ku naszej dumie i radości, stale przybywa blogerskich recenzji z logo Grajmy! W niemal każdej z tych (wierzymy, że maksymalnie obiektywnych!) opinii, znajdziemy akapit podkreślający zalety danej planszówki... W końcu prawie każda jakieś ma ;) Tylko jak w takim razie wybrać tę dla nas najlepszą?

Dziś postanowiliśmy szczególnie skupić się na jednej ważnej cesze - "tym czymś", co sprawia, że niektóre pudełka na naszych półkach wydają się być nieco bardziej przetarte na rogach i nigdy nie pokrywają się kurzem.
To często nie tylko kwestia doskonałej regrywalności, ale też sentymentów, "efektu nowości", wieku i indywidualnych potrzeb graczy oraz oczywiście prywatnych gustów, nie da się jednak ukryć, że niektóre gry wykładamy na stół częściej niż inne.

Ponieważ w każdym domu i towarzystwie są to oczywiście inne tytuły, poniżej znajdziecie zupełnie różne, całkowicie subiektywne TOP 3 kilku osób/rodzin piszących o grach w ramach naszego projektu.
Każdy z recenzentów przedstawia bliżej swój blog TUTAJ - jeśli ich jeszcze nie znacie, warto zerknąć. Może któraś rodzinka szczególnie przypomina Waszą?

Zapraszamy do przejrzenia listy gier, po które najczęściej sięgamy!

Po więcej wystarczy kliknąć - większość tytułów jest podlinkowana do stron z pełnym opisem i opinią.


Ohana blog


Bajdocja
1. Set


Schwytane chwile
3. Pingolo


Zwariowane trio:
3. Pędzące ślimaki Natalki (naszego autorstwa)


On ona i dzieciaki
3. Zwierzaki na tratwie (Myszka przegrywa w nią za każdym razem, ale nie poddaje się i ciągle wyciąga tę grę na stół :) )


made by bibi
2. Ubongo


Swiat Tomskiego
1. Mój pierwszy quiz (najmłodszy) 
2. Jęzorki szybciorki (rodzeństwo ze sobą)
3. Osadnicy. Narodziny imperium (starszyzna)


mamajanka i On
2. Tajniacy
3. Qwirkle


Klub Gier Planszowych Seniora & Grajmy!
1. Ubongo
2. Wiewióry
3. Robaczki


Stowarzyszenie Grajmy! - spotkania z uczniami

3. Hexx


Ciekawe, które zestawienie najbardziej odpowiada waszym gustom?


Więcej tytułów znajdziecie oczywiście na liście wszystkich recenzji uczestników projektu Grajmy! oraz w cyklu "polecam Grajmy!".
Polecamy - grajmy! :)

Zobacz także:

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.