twórcy w projekcie


Grajmy! to inicjatywa łącząca wiele osób tworzących w sieci. Treść i forma ich stron są bardzo różne. Znajdziesz wśród nich autorów (głównie autorki) blogów o tematyce rodzicielskiej, edukacyjnej i książkowo-recenzenckiej - dziennikarki, mamy, nauczycielki. Wszystkie łączy fakt, że cenią sobie czas spędzony przy planszy i chcą podzielić się z Tobą swoimi doświadczeniami z grami.


Oto współtwórcy projektu Grajmy! w roku 2017:Kreatywnym Okiem to blog kreatywno-zabawowy i edukacyjno-książkowy. To po prostu miejsce, gdzie dzielimy się pomysłami na zabawy, edukację oraz jak wspólnie spędzić czas. Razem poznajemy świat na nowo, dzieląc się pasją i zarażając nią innych. Zapraszamy do naszego kolorowego świata.Jestem mamą, która głównie czyta, buduje lego i jeździ na rowerze. Najwięcej gram z przyjaciółmi i rodziną. Powoli wprowadzam też własne dzieci w świat gier niekomputerowych (od tych jest tata:)


Strona powstała aby pokazywać co dzieje się u nas na zajęciach artystycznych i planszówkowych. Oraz aby pokazywać ciekawe planszówki i to jak się w nie gra. Dużo u nas fotorelacji z wszystkiego co robimy i co się u nas dzieje. Wszystko po to aby inspirować i zachęcać do kreatywności i działania :)


Witam. Mam na imię Agnieszka i jestem mamą dwójki wspaniałych pociech: Oli (6,5 roku) i Rafałka (3,5 roku). Nasza przygoda z grami planszowymi zaczęła się, gdy Ola miała ok. 1,5 roku. Od urodzenia była dzieckiem nadpobudliwym - gry planszowe, czytanie książek (czasem wielogodzinne) oraz zajęcia plastyczne okazały się doskonałym zamiennikiem leków na uspokojenie. Dziś po nadpobudliwości córeczki praktycznie nie ma śladu. W dziecięcej biblioteczce znajduje się mnóstwo gier i książek, które postanowiliśmy recenzować. Mam nadzieję, że nasze opinie nie tylko pomogą rodzicom przy zakupach, ale także zachęcą do wspólnego spędzania czasu - właśnie przy grach planszowych.


Bajdocja
Na blogu relacjonuję prawie wszystko, co robimy z córką razem.Jest o edukacji domowej, nauce, zabawach, grach, książkach, kreatywności, matematyce, ortografii, plastyce i innych wspólnych działaniach. A także to i owo znalezione kiedyś w sieci; inspirujące, pomocne, warte uwagi. Dla nas, dla innych, na teraz, na przyszłość...Więcej napisałam TUBlog geekowo-popkulturowy o tym, jak zarazić dzieci swoją pasją, samemu jednocześnie nabywając pasji dziecięcych. O naszej codziennej podróży przez świat, o najfajniejszych książkach, najlepszych grach i najdziwniejszych zabawach. Cztery osoby, cztery charaktery i mnóstwo wspólnych pasji – z nami nie da się nudzić.
"Świat kobiety i jej dziecka", czyli mamy i córki, to także Kącik Zabawy i Nauki. Tam obok książek i zabawek pojawiają się też GRY, w których staram się doszukać konkretnych walorów edukacyjnych oraz szukam innych sposobów ich wykorzystania.


Cześć, jestem Asia i tworzę blog :„Zakręcony belfer”. Miejsce to zostało stworzone z pasji do nauczania. Tu spisuję pomysły na zajęcia, notuję spostrzeżenia dotyczące nie tylko szkolnej rzeczywistości, dzielę się przepisami na udane spędzenie czasu z własnymi dzieci. Tutaj również mieszka Kędzierzawy Karolek, bohater bajek terapeutycznych wykorzystywanych podczas moich zajęć. Czytając belfra dowiecie się, jak pracować i nie zwariować (z nudów). Zapraszam do mojego świata.

Cudowne i pożyteczne
Blog o magii dzieciństwa. I o tych wszystkich rzeczach, które pomagają ją tworzyć. O pięknie ilustrowanych książkach, tych starych i tych nowych. O tajemniczych baśniach. O wyjątkowych zabawkach. O skarbach dzieci. O ciekawych miejscach. I o tym, co najbardziej magiczne z magicznych – o teatrze

Dlaczego nie ... to miejsce, w którym staram się ująć cząstkę naszego życia, chęć zdobycia nowych doświadczeń, moja mała próba przygody w  blogosferze. Do wspólnej zabawy przyłącza się troje małoletnich graczy, którzy czasami ustalają własne reguły i przebieg gry. Nad wszystkim tym niepodzielnie panuje ja - mama do sześcianu.Ciągle chcę więcej, dalej, bo życie jest tylko jedno - moja maksyma.Ina i Sewa, to blog rodzinny.
Opisujemy swoje zabawy i naukę z dzieckiem, wycieczki, podróże oraz recenzje gier, książek i zabawek.

Mam na imię Natalia Róża, jestem mamą 3 - letniego Tomka oraz Leona, który niedawno się urodził. Gry są częstą rozrywką w naszym domu. Staramy się  wdrażać zasady panujące w grach i czasem wychodzi nam lepiej, a czasem gorzej... na pewno kiedyś się w końcu uda zagrać jak "twórca nakazał"  ;) Zapraszamy do naszego małego świata!ON I ONA - rodzice dwóch wspaniałych córeczek. DZIECIAKI - najukochańsze dziewczynki na świecie - Myszka (2011) i Kruszynka (2013).Prowadzimy bloga o zwykłej rodzinie powstałej w niezwykły sposób, o  naszej niecodziennej drodze do codziennego szczęścia.Piszemy głównie o podróżach, kreatywnych zabawach, nauce przez zabawę, grach, książkach,a czasami także o naszych codziennych wzlotach i upadkach.


Czytoczary to Mama, Tata, Tolek i Olka (zwana również DemOlką):


DemOlka – energiczna pięciolatka, która ma za sobą 2 przedszkola, 2 państwa, 5 przeprowadzek i 4 domy; edukowana domowo; Tolek – nastolatek, który ma za sobą 4 przedszkola, 3 szkoły i 7 domów w 3 różnych państwach, pozostający w tradycyjnej placówce oświatowej; Tata – filar MaTOlków, dzięki któremu możemy się edukować domowo; Mama – household manager, autorka książeczki Przyroda w zagadkach Wydawnictwa Edgard; Członek Stowarzyszenia Montessori bez Granic

Anka, mama Karola i Franka dwóch łobuzów z którymi bawimy się, uczymy i tworzymy:) Jesteśmy zakochani w lapbookach:) Lubimy zwierzęta, książki, góry, planszówki i wszelakie zajęcia plastyczne ;)Rodzinka, która dzieli się swoimi szczerymi opiniami na temat książek, zabawek i innych gadżetów domowych, które nabyła pod wpływem pozytywnych opinii innych. Rodzinka, która składa się z mamy, taty, synka i córeczki.Jestem mamą, pedagogiem wiecznie szukającą inspiracji na zabawy, które nie tylko sprawią frajdę ale i pomogą w zrobieniu pierwszych krokach w stronę szkoły. Nie ma nic fajniejszego niż wspólne spędzanie czasu zatem w planszówki gramy całą rodziną (przynajmniej się staramy) :)


Oto my – A. (zwana dalej mamą Anią) i A. (zwana potocznie Żywiołem, czasem Elsą, przez większość czasu Małym Kotem, a ostatnio nawet Szybką Koko). Jest też jeszcze mini A. znany dawniej jako Klusek, a teraz bardziej jako łobuzerski Artek. :)Rodzinka, która poleca odkryte przez siebie „perełki”.
Prowadzę tego bloga od bardzo dawna. Na samym początku swego istnienia służył mi jako narzędzie do kontaktu z językiem obcym, narzędzie do śledzenia własnego postępu, rozwoju i zainteresowań. Teraz, gdy mój Żywioł robi się coraz starszy i nieuchronnie widmo obowiązku szkolnego coraz wyraźniej zaczyna nam majaczyć nad głowami postanowiłam poświęcić go Edukacji Domowej oraz dokumentować na nim to czym się zajmujemy każdego dnia - m. in. też grami, których zbiory stale nam się powiększają…


Kreatywnie zakręcona Mama 3 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę... twórcze, kreatywne, łatwe w wykonaniu i przyjemne.
Jestem mamą Michasi i Antosi, książkoholiczką która zaraża czytaniem swoje córki. Sporo czasu spędzamy grając w planszówki, które oprócz wspólnego spędzania czasu mają walory edukacyjne. Staram się poprzez zabawę przemycać jak najwięcej nauki :)
Toczka i Tosia, czyli mama i córa. Ta większa od lat jest wielką miłośniczką wszelkich gier bez prądu, od tych prościutkich typu Blefuj czy Kragmortha, poprzez rozrywkowe jak Tabu, logiczne jak Agricola i Pupile podziemia, kooperacyjne jak Battlestar Galactica, familijne jak Fauna, Terra albo Wsiąść do pociągu, aż po bardziej skomplikowane jak Twilight Imperium czy Descent. Moją potomkę zaczynam dopiero wprowadzać w magiczny świat planszy, bawiąc się z nią Paletą od Epideixis i Króliczkiem od Granny. Zapraszamy gorąco do nas!


Pozytywnie zakręcona mama i nauczycielka, której życiowym celem jest wszechstronny rozwój dzieci.

gracze średniozaawansowany i średnio zainteresowany - ona lubi pokombinować nad planszą, on częściej kombinuje jak się od rozgrywki wymigać; ciekawych nowości i największych emocji dostarcza im czasem tata, który robi też grom najlepsze zdjęcia
jak dotąd wspólny język znaleźli przy grze w Duuuszki, Dobble i Wsiąść do pociągu - szukają dalej!
mamajanka = pomysłodawczyni i koordynator projektu, autorka niniejszej strony
w 2016 pod auspicjami Grajmy! pisali dla Was także:

 

 


  


     

   


cynamonki mamy  /  Mądre Dzieci  /  Julia Orzech
  


  


  

 


Zobacz także:

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.