Gry i zabawy Smoka Obiboka, czyli czym zająć dziecko


   Kiedy pogoda nie dopisuje i uniemożliwia dzieciom wyszalenie się na podwórku, w domu następuje kryzys. Dzieci znudzone miotają się po mieszkaniu - czasem jedynie marudzą i smętnie przerzucają swoje zabawki, czasem napędzane magiczną siłą, latają po domu niczym opętane. Wrzask, krzyk - albo smętne zawodzenie potrafią wyprowadzić z równowagi każdego rodzica. W takich wypadkach można sięgnąć po pędzle i wraz z dzieckiem namalować jakieś nieziemskie arcydzieło. Możemy poczytać książki, albo pobawić się w sklep. Ale możemy także sięgnąć po gry planszowe i nauczyć dzieci nowych, niezwykle istotnych wartości.

   Wydawnictwo Granna stworzyło pokaźny zbiór gier, przeznaczonych dla graczy w wieku przedszkolnym. 
W zależności od upodobań i temperamentu dzieci, wybieramy planszówki dopasowane do naszych potrzeb. 
A jest w czym wybierać.- Mój pierwszy QUIZ - Jedno pytanie i trzy odpowiedzi... Jeżeli już zdecydujemy się na którąś z nich, palec wskazujący wkładamy w okrągły otwór znajdujący się w karcie. Plakietkę obracamy - jeżeli nasza odpowiedź będzie prawidłowa, paluszek zostanie otoczony pętelką. Ogromna ilość kategorii i spory zasób kart gwarantują przyjemną rozrywkę.

- Patyczaki - Patyczaki, to pudełko po brzegi wypełnione kolorowymi, plastykowymi patyczkami. Naszym zadaniem jest odtworzenie obrazków znajdujących się na załączonych planszach. Dziecko może grać w grę samodzielnie, chociaż oczywiście pomoc osoby dorosłej znacznie umila rozgrywkę.

- Kółka i spółka - W tej grze liczy się szybkość i spostrzegawczość. Za pomocą figur, musimy jak najszybciej odtworzyć losowo wybrane obrazki. Zadania podzielone są na dwa stopnie trudności: łatwy i zaawansowany. A wy? Który wybierzecie?- Figuraki - Gra, w której rywalizacja spada na boczny tor. Wybieramy planszę z barwnym obrazkiem, następnie za pomocą figur usiłujemy go odpowiednio uzupełnić. Nie jest to łatwe, bo figury losujemy wyrzucając specjalnie oznaczone kostki. Planszówkę zdecydowanie polecam dzieciom, które jeszcze miewają problemy z kolorami bądź figurami - przyjemna gra z pewnością szybko pomoże pociechom nadrobić zaległości.

- Sadzimy las - Gra z pewnością sprawi radość miłośnikom zwierząt, a także małym ekologom. Dzięki niej znacznie poszerzymy swoją wiedzę na temat lasu, a także zetkniemy się z liczbami i powoli zaczniemy uczyć się zastosowania taktyki w grach planszowych. 

- Szukaj, szukaj - Tarcza z ruchomą wskazówką i pokaźny zasób kart z zadaniami - to szybka gra dla dzieci, które lubią rywalizację. Ale chwila... Nie zawsze tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa - jeżeli dobrze uargumentujesz rzucone hasło, otrzymasz dodatkowy punkt!


Już wiesz, która najbardziej przypadłaby do gustu Twojemu dziecku?


 w cyklu 
gry i zabawy Smoka Obiboka zaprezentowała autorka bloga 
Zdolne dzieci

Zobacz także:

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.