Zielona Sowa - gry, nowości 2019


Zielona Sowa wita w tym roku wiosnę serią nowych gier. Łączy je szata graficzna, różni tematyka, mechanika i grupa docelowa (powyżej 4, 6 lub 8 lat).
Jak zapowiadali już w lutym:
>>Są to gry polskich autorów i ilustratorów skierowane do dzieci, ale również do grania w rodzinnym gronie (dorośli nie będą się nudzić!).<<

Sprawdziliśmy!
Poznajcie bliżej i Wy.


Sprytny lisek

Złap liska zanim on złapie twoje kury!Wraz z innymi graczami wcielcie się w rolę gospodarzy, których spokojne życie zakłóca pojawienie się nieproszonego gościa. Przy pomocy nieustraszonego psa ochroń swoje kaczki, kury, króliki, gęsi i indyki przed rudym lisem!
„Sprytny lisek” to urocza gra karciana dla najmłodszych graczy. Przyjemna i zabawna fabuła, wzbogacona pięknymi ilustracjami zwierząt, stanie się idealną formą wspólnego spędzania czasu z dzieckiem.


Autor: Marcin Kłos, Kacper Kłos Ilustracje: Justyna Hołubowska-Chrząszczak
Wiek: 4+ Liczba graczy: 2-4 Czas gry: 15-20 min.


wg blogera Grajmy!:

W tej grze liczy się koncentracja - musimy zapamiętać gdzie leżą karty z Liskiem, aby ich nie brać!! Bo kto na nie trafi niestety nie bierze żadnej karty do Gospodarstwa.
Gra przypomina Memo (musimy pamięta gdzie leżą odkryte karty). Opis gry może wydawać się nieco skomplikowany ale sami zobaczycie, że to tylko pozory:)
(...)
„Sprytny lisek” to urocza gra karciana dla najmłodszych graczy. Przyjemna i zabawna fabuła, wzbogacona pięknymi ilustracjami zwierząt, stała się idealną formą wspólnego spędzania czas u nas.
Nasza przygoda z grą trwa cały czas:)

więcej na blogu: zwariowane Trio >klik<

    

Morskie głębiny
Zanurz się w morskie głębiny i zostań badaczem wodnego świata! Aby dowiedzieć się, co skrywa ocean, trzeba wykazać się spostrzegawczością
i rewelacyjną pamięcią! Przyda się też dobry refleks – podwodne tajemnice badasz nie tylko Ty. Rozegraj wszystkie mini-gry i zdobądź tytuł najlepszego badacza morskich głębin.Autor: Urszula Pitura   Ilustracje: Katarzyna Urbaniak
Wiek: 4+   Liczba graczy: 2-4   Czas gry: 10-20 min.


wg blogera Grajmy!:

(...) wszystko to bajecznie kolorowe! Wiem, wiem... może trochę za często używam tego określenia ale nic nie poradzę na to, że strasznie podoba mi się gdy gry są piękne i kolorowe :) Mówi się, że jemy oczami ale myślę, że i gramy oczami, a dzieci to już na pewno ;)

(...)
Wydawca proponuje trzy mini gry. Rozegranie każdej z nich zajmuje kilkanaście minut i to jest akurat bardzo ważne bo młodsze dzieci, które przygodę z grami dopiero zaczynają, nie są w stanie skupić się na dłużej.
Jak na tak małą, niepozorną grę trzy różne propozycje rozgrywek to dobry wynik. Sama z resztą ostatnio pisałam o tym, że w grach brakuje mi często właśnie różnych wariantów i propozycji wykorzystania gry i jej elementów. A tu taka miła niespodzianka :)

więcej na blogu: Dzieciaki z potencjałem >klik<


Draconium

Smoki nadchodzą!
Przenieś się do magicznej krainy Draconium i zbierz jak najwięcej smoczych jaj! To dzięki nim stworzysz własną smoczą armię
i weźmiesz udział w wielkim bitewnym starciu. Sprawdź siłę swoich smoków w pojedynku żywiołów ognia, wody, powietrza i ziemi! Czy Twoja armia okaże się wystarczająco potężna, aby odnieść zwycięstwo?
Dynamiczna gra karciana z elementami strategii. Dobieraj karty tak, by uzyskać zestaw smoczych jaj, który wymienisz na smoka konkretnego żywiołu i wartości punktowej. Pamiętaj, im bardziej skomplikowana kombinacja kart, tym silniejszego smoka jesteś w stanie pozyskać. Nie zapominaj o ostatecznej bitwie, którą wygrasz jedynie wtedy, kiedy zdobędziesz najwięcej punktów w jak największej ilości żywiołów.


Autor: Kamil Pruszyński Ilustracje: Joanna Jaworska
Wiek: 8+ Liczba graczy: 2 Czas gry: 30-40 min.


wg blogera Grajmy!:

oprawa graficzna może się podobać - nie tylko dzieciom
intensywne kolory, wyraźne oznaczenia i ładne wizerunki dostojnych smoków powodują, że chętniej formujemy swoje egzotyczne oddziały
odrobina losowości, konieczność wykonywania przemyślanych posunięć i spora interakcja sprawiają, że mimo stosunkowo prostej mechaniki, nie nudzą się także starsi gracze
(...)
Draconium było u nas testowane drużynowo i 1 vs 1
spodobało się i dużym, i małym
około półgodzinną zabawę w smocze starcie oceniamy jako przyjemny, miły oku i pozytywnie stymulujący sposób na urozmaicenie rodzinnego popołudnia
myślę, że będziemy do niej wracać

więcej na blogu: mamajanka i Oni >klik<


Kosmiczny labirynt

Podbij kosmos


Zostań astronautą i  przemierz kosmos w poszukiwaniu nowych planet. Jednak bądź ostrożny! Na Twojej drodze mogą pojawić się niebezpieczne asteroidy, które skutecznie pokrzyżują Ci plany.
„Kosmiczny labirynt” to ciekawa gra jednoosobowa (możliwy również wariant dwuosobowy), w której liczy się spostrzegawczość, umiejętność dobrego planowania i zdolność logicznego myślenia. Gracz wciela się w postać astronauty, który musi dotrzeć do jednej z planet. W tym celu przekręca lub przestawia kafelki tak, aby utworzyły drogę, która do niej prowadzi. Jednocześnie należy uważać, na to aby nie stworzyć połączenia między swoim bohaterem a asteroidami, ponieważ wtedy przegrywa.


Autor: Anna Sobich-Kamińska   Ilustracje: Dobrosława Rurańska
Wiek: 6+   Liczba graczy: 1-2   Czas gry: 10-20 min.


Gra umożliwia zabawę w różnych wariantach i na różnych poziomach trudności.
Dzięki temu każda rozgrywka jest inna!

w ramach Grajmy! pokazywaliśmy także zbliżony "Czarodziejski labirynt" >klik<gry do recenzji przekazało wydawnictwo

Zobacz także:

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.