Było sobie życie - gramy i oglądamy

Czy wśród sympatyków akcji Grajmy! - miłośników i popularyzatorów międzypokoleniowej rozrywki i nauki przez zabawę - znajdzie się ktoś, kto nie kojarzy tych postaci?


Mistrza, Strażników, personifikowane krwinki, bakterie i wirusy znamy oczywiście z gier planszowych 
(wśród recenzji z logo Grajmy! znajdziecie m. in.
ale w zbiorowej pamięci funkcjonują przede wszystkim jako przewodnicy po tajemnicach ludzkiego ciała - bohaterowie serii filmów animowanych "Było sobie życie".

Dziś mamy zaszczyt przekazać Wam wiadomość od wydawnictwa Hippocampus


>> Z dumą i radością informujemy, że Mistrz i kultowi bohaterowie „Było sobie życie” mają już 30 lat!

„Było sobie życie” po raz pierwszy trafiło na ekrany telewizorów aż 30 lat temu i od razu serca dzieci oraz ich rodziców. Na wielu twarzach niezmiennie pojawia się szczery uśmiech, przywołujący w pamięci niezapomniany serial z dzieciństwa. Do tej pory już kilka pokoleń wspomina tę, wspaniałą serię kultowych bajek, stworzonych przez Alberta Barillé.

„Było sobie życie” to nie tylko niezwykła przygoda ale i niezapomniane emocje, rozbudzające dziecięcą ciekawość świata - wszak bajki są jednym z najprostszych sposobów na przekazywanie maluchom wiedzy o świecie.

W związku z niesłabnącym zainteresowaniem serialem z dzieciństwa, postanowiliśmy uczcić okrągły Jubileusz 30-lecia, wydaniem filmu „Było sobie życie” w nowej wersji HD. <<


"Było sobie życie" to dla dorosłych powrót do wspomnień, przypomnienie starych, dobrych czasów, kiedy edukacja była ich jedynym obowiązkiem. Dla dzieci - świetne źródło podstawowej wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii. Dla każdego - miła dla oka (szczególnie w nowej, odświeżonej wersji) bajka o "świecie wewnętrznym", sposób na rodzinne spędzenie deszczowego popołudnia, inspiracja do dyskusji, zadawania pytań o życie.


Czy, jak twierdzi wydawca: "Dzięki rekonstrukcji serii, której podjęło się studio Microsimage, młode pokolenie ma okazję doświadczyć nowej jakości i utwierdzić się w przekonaniu, że wiedza i nauka to przede wszystkim pasja oraz świetna  zabawa."?
Sprawdźcie!
Swoimi wrażeniami na temat Złotej Kolekcji "Było sobie życie" w wersji HD dzielą się z Wami recenzentki Grajmy!:

Zobacz także:

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.