Hity wypożyczalni Grajmy! 5.11.2016

W ramach spotkania Grajmy! 5. listopada 2016 r. odbyły się dwa konkursy dla uczestników. Ich zasady sprecyzowano w regulaminach dostępnych tutaj.
Zapraszamy na krótkie podsumowanie wyników.

Po pierwsze, osobom korzystającym z naszej otwartej wypożyczalni gier planszowych >>klik<< zaproponowaliśmy zabawę pod hasłem: "Wybieramy hit wypożyczalni Grajmy!". Ku naszej radości głos na wybraną planszówkę oddała ponad połowa z nich. Uczestników nagrodzonych upominkami od Granny i Abino poznaliśmy już w minioną sobotę (relacja > TU). Po dokładnym podliczeniu głosów możemy niniejszym ogłosić listę najczęściej wskazywanych tytułów. Zdecydowaliście, że najlepiej grało Wam się w:
  1. Kotobirynt
  2. Dixit
  3. ex aequo: Gorący ziemniak, Robaczki, Łowcy skarbów oraz Spaghetti
Wśród odpowiedzi pojawiały się poza tym:
Nie śmiej się, Bitwa o Tortugę, Szalona misja. Looney Quest, Sportostworki, El Gaucho, Budowa zamku, Rycerze i zamki, Kubik, Władca pierścieni, Gobblety, Duuuszki, List miłosny i Monopoly.


 


Różnorodność pozycji na powyższej liście jednoznacznie wskazuje, że każdy lubi i szuka w grach planszowych czego innego. Miło pomyśleć, że udało się to odnaleźć wśród naszych propozycji. 

Szczególnie, że - jak wskazuje popularność drugiego przeprowadzonego w trakcie imprezy konkursu - doskonale wiecie DLACZEGO wybieracie właśnie te, a nie inne planszówki. 
W konkursie "Gram i swoje zdanie mam" zebraliśmy kilkanaście odpowiedzi - krótszych i dłuższych uzasadnień Waszych decyzji.


Oto fragmenty niektórych z nich:

Gra Monopoly PRL

Grałam z nią wspólnie z synem (9 lat). Dorastałam w czasach PRL-u i miło było powspominać w czasie gry tamte czasy - kolejki w sklepach, cinkciarzy, "koników" przed kinem. Opowiedzieć mogłam synowi o popularnych nazwach z tamtych czasów, kojarzących się do dziś z tamta epoką, np. Elana Toruń, albo też o polu "rzeźnik", na którym widać ladę, haki bez towaru i staruszkę zastanawiającą się być może "co dalej z jedzeniem". Bardzo fajnie się nam grało. Karty do dodatkowych zadań (poleceń) są fajnie sformułowane i przywracają pamięci czasy mojego dzieciństwa. Byłoby super móc zagrać w Monopoly PRL całą rodziną. Super zabawa, a przy tym syn mógł doskonalić swoje umiejętności w liczeniu banknotów oraz dodawanie, odejmowanie i dzielenie. Syn bardzo chętnie zajmował się "Bankiem", bo uwielbia matematykę. Bawiliśmy się super. (...)
Anna Barnak i syn Marcin

Łowcy skarbów

Gra przygodowa dla 2 do 6 graczy jest grą dość wymagającą. Przede wszystkim trzeba się zaangażować i zrozumieć zasady. "Łowcy skarbów" przedstawiają mechanikę znaną z innych gier karcianych, zwłaszcza Munchkina. Chodzi o system walki bohaterów na wybranych lokacjach o skarby. Gra jest możliwa w 2 osoby, lecz dopiero przy 4-6 pozwala na wspaniała zabawę.
Karol Gardjan

Kotobirynt

Małe opakowanie pełne zabawy. Każdy kot trafia do domu przy masie zabawy i rozwoju kreatywności.
nr 13 na liście wypożyczających

Looney quest. Szalona misja.

(...) najbardziej mi się podobała, ponieważ ta planszówka najbardziej przypominała grę przygodową. W tę grę można zagrać całą rodziną, co jest wspaniałym rozwiązaniem, jeżeli ma się liczną rodzinę i dużo osób chętnych do gry. Bardzo serdecznie polecam tę grę osobom, które lubią gry przygodowe i mają dużo wolnego czasu.
Grzegorz Kucięba

Gorący ziemniak

Na dworze jesień, za oknem pada/ usiądź wygodnie - gorący ziemniak się skrada :)
Myśleć szybko trzeba, bączek czas wyznacza... byś się nie sparzył ziemniakiem, rzuć celnie do innego gracza.
Ubaw po pachy... i łzy się zdarzały, cała rodzina czas spędza wspaniały. 
Każdy kto ma lat więcej niż osiem / chłopiec, dziewczynka - grać śmiało proszę!
Gra Alexander "Gorący ziemniak" - koniecznie grać trzeba, gdy za oknem ciemnia ;)
Izabela Kociorska

Duuuszki

(...) podobała nam się najbardziej, ponieważ można w nią grać bez względu na wiek. Dobrze bawią się wszyscy. Gra uczy sprytu oraz ćwiczy refleks. Była dobrym pretekstem do wszczęcia bójki między uczestnikami. Było dużo śmiechu w trakcie gry.
D. Kierzkowska
Jest fajna. Rozwija refleks i szybkość. Świetna rozrywka dla dorosłych i przedszkolaków (tych starszych przedszkolaków). Małe opakowanie pozwala zabrać ją ze sobą.
nr 5 na liście wypożyczających

Pędzące żółwie

Gra dla całej rodziny. Gra przy której można się wspaniale bawić, pośmiać. Rozgrywka bardzo ciekawa, dość szybka. Dzieci wcale się nie nudzą, twierdzą, że żółwie są "fajne" i kolorowe.
A Wiącek

Nie śmiej się

Super rozrywka na sobotnie popołudnie. Gra rozwija i uczy kreatywności. Przy okazji jest dużo śmiechu.
nr 17 na liście wypożyczających
(...) można było pokazywać różne śmieszne rzeczy, zawody, sporty, postacie z bajek i filmów oraz zabawki. Nauczyliśmy się, aby nie śmiać się ze wszystkich rzeczy, zachowując powagę i kamienną twarz, choć trudno.
nr 44 na liście wypożyczających

Robaczki

Jest to bardzo mądra gra logiczna, Na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo łatwa, jednak na kolejnych etapach jest wyzwaniem dla każdego. Przeznaczona zarówno dla młodszych, jak i dorosłych potrafi być wyzwaniem dla każdego.
R Daroszewski

Dixit

Dixit jest świetną grą i chciałabym ją polecić innym, ale gdybym miała o niej powiedzieć coś więcej...
Czy Dixit to gra karciana, czy planszowa? Wymagającą skupienia, czy o działaniu odprężającym? Lepsza do grania w domowy zaciszu, czy na imprezie? Trudno byłoby mi odpowiedzieć na te pytania, ale jeszcze trudniej uwierzyć, gdybym odpowiedziała na wszystkie pytania twierdząco.
Dixit jest dla mnie gwarantem świetnej zabawy, okraszonej sporą dawką śmiechu. Skojarzenia wywołane przez karty są niesamowicie zabawne, sprytne i zaskakujące, a tym samym fascynujące i niepowtarzalne.
Dixit jest tak nieoczywistą grą, tak inną od pozostałych planszówek, a opowieści innych graczy o ich skojarzeniach sprawiają, że za każdym razem jest równie ciekawie.
Monika Maciejewska


Nagrody w konkursie ufundowali: wydawnictwo Epideixis (gra Kubik), GRAiMY (gra typu PUFI) oraz Winning Moves (karty Top Trumps) - dziękujemy!
Postanowiliśmy wyróżnić 3 spośród powyższych odpowiedzi. Z Państwem Anną, Izabelą i Grzegorzem skontaktujemy się bezpośrednio w sprawie odbioru upominków.

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w pierwszym planszówkowym spotkaniu Grajmy! na żywo. Na pewno jeszcze nie raz zaprosimy Was do wspólnych rozgrywek w Wasze ulubione, ale i zupełnie nowe tytuły :)
Zainteresowanych zapraszamy do śledzenia profilu projektGrajmy na Fb, gdzie będziemy informować o naszych nowych inicjatywach.


Grajmy!Zobacz także:

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.