gra pod choinkę = dobry prezent dla rodziny według elfów Grajmy!

Grudzień. Myśli krążą wokół zbliżającej się Gwiazdki i obdarowywania najbliższych.
Wiadomo, prezenty nie są w Święta najważniejsze, ale to całkiem dobra okazja, żeby dołożyć coś nowego na półki z planszówkami. Namawiamy, żeby z rodziną i przyjaciółmi zasiąść przy wspólnym świątecznym stole, nie koniecznie tylko takim zastawionym przysmakami.

Kilka sprawdzonych gier, które świetnie nadają się pod choinkę, proponują Wam poniżej "elfy" Grajmy!*


* Kliknięcie na zdjęcie przenosi na stronę z pełną opinią autorki.


Story cubes

Asia - Zakręcony belfer

Wybrałam tę grę ponieważ nadaje się dla każdego przedziału wiekowego (jej skomplikowanie zależy wyłącznie od "widzimisię" graczy). Dodatkowo wyróżnia się w rozwijaniu kreatywności (w oparciu o obrazki wylosowane na kostkach tworzy się opowieści). Najważniejsze jest jednak to, że stwarza nieskończenie wiele możliwości wykorzystania (od tradycyjnych historyjek, po ćwiczenie słownictwa itp.).To jedna z najchętniej wykorzystywanych przeze mnie gier (jedną z jej zalet jest również to, że można wyeliminować element rywalizacji i cieszyć się wspólnie poprowadzoną narracją).

Tajniacy

Bożena - made by bibi


Gra sprawdza się w różnych grupach wiekowych, rodzinnie i towarzysko, wciąga, mobilizuje do działania. Zasady tłumaczy się bardzo szybko, gra daje dużo radości i dobrej zabawy i jest mocno regrywalna.Kot Stefan

Ania - KarolowamamaJest to gra w którą może grać zarówno 2 latek jak i 60 latek obaj świetnie się bawiąc! Sporo śmiechu, nauka refleksu i cierpliwości oraz czas wspólnie spędzony, plus dobrze wykonane elementy sprawiają, ze nasza rodzina bez pamięci zakochała się w tej grze.
Potwory do szafy

Kasia - Zainspirowana rodzinkaNasza propozycja gry dla dzieci w wieku 3-8 lat
To prosta gra, która zapewnia dużo dobrej zabawy. Idealna dla dzieci od 3 roku życia.Domek

Buba - Bajdocja


Dla dziewczynek 10+ i nie tylko. W recenzji blogowej napisałam i teraz powtórzę: Gra świetna. Jest planowanie, są konsekwencje i bonusy. W dodatku gra piękna! Przygotowana z dbałością o każdy szczegół.Rush hour

Natalia - Świat Tomskiego

Z tą grą jak to w życiu...można się zirytować...chyba nie ma człowieka, który lubi korki. Jest to propozycja dla całej rodziny. Najmłodsi układają samochody na parkingu wg wzoru, a starsi mogą kombinować w jaki sposób opuścić swoje miejsce parkingowe. Kilka poziomów trudności. Możliwość dokupienia dodatków , które podnoszą poziom trudności. Wszystko to powoduje, że długie zimowe wieczory już nie będą nudne. Dobrej zabawy!


Dobble: Gdzie jest Dory? 

Agnieszka - Świat kobiety i jej dzieckaGra, która nie tylko ćwiczy spostrzegawczość i koncentrację, ale tak zwyczajnie może podobać się dzieciakom ze względu na bajkowy motyw. Gra dla wieku 4+. Natomiast moja 6-latka się w niej zwyczajnie zakochała.
Dixit

Renata - Zaniczka

Atmosfera świąteczna sprzyja spotkaniom rodzinnym, budowaniu relacji i puszczeniu wodzy fantazji. Uważam, że doskonale te marzenia wspomogą karty z gry Dixit. Proste zasady nie wzbudza w nikim dyskomfortu i pozwolą na lepsze poznanie bliskich. Niezwykły bajkowo surrealistyczny świat zamknięty w karcie, sam w sobie jest magiczną historią. Dodajemy do tego swoją interpretację i baśń mamy gotową.Ahoj, piraci!

Anna - On ona i dzieciaki


Na prezent świąteczny polecamy grę, która u nas jest ostatnio codziennie w użyciu - Ahoj, Piraci
Gra przeznaczona jest dla dzieci od 6 roku życia. Razem z piratami przemierzamy ocean w poszukiwaniu skarbu, w czym przeszkadza nam szalejące tornado oraz inni gracze.  Gra uczy dzieci strategicznego myślenia oraz oceniania ryzyka.Chińczyk + Wyścig z Zebrą ZOU

Martyna - Recenzje KitiIdealna dla dzieci i dorosłych w każdym wieku, bo przecież Chińczyk nigdy się nie nudzi, a Wyścig może być ciekawym urozmaiceniem planszówkowych rozgrywek.
Speed cups

Małgosia - Czytoczary
Szybka gra dla dużych i małych, świetny zestaw do ćwiczenia sekwencji z najmłodszymi, rewelacyjna zabawa - to taki podszept dla niezdecydowanego św. Mikołaja!


Kierunek Polska. Pokaż to!

Agnieszka - zdolne dzieci

Jeżeli szukacie gry, która umili Wam wspólne wieczory, to zdecydowanie polecam - UWAGA! Kierunek Polska - "Pokaż to!". Gra sprawdzi się w rodzinnym gronie jak i wśród przyjaciół. Zmobilizuje nas do odkrycia najciekawszych zakątków Polski, a także pomoże docenić piękno naszego kraju. Idealna na prezent Bożonarodzeniowy zarówno dla rodziców jak i ich latorośli.
Znajdujesz na tej liście coś dla swojej rodziny?
Na list do Świętego Mikołaja nie jest jeszcze za późno!

Zobacz także:

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.