Strony

popatrz, popatrz - Spór o bór

„Spór o Bór”  to gra stworzona do patrzenia. Nie odmawiając nic zasadom, które gwarantują bardzo satysfakcjonującą rozgrywkę, najpierw cieszą się tu oczy.

Mowa o dwuosobowej karcianej grze taktycznej. Mechanika stanowi pomysł Reinera Knizii. Znamy ją już z takich realizacji jak „Schotten-Totten”, czy „Battle Line”. Graficzna oprawa autorstwa Piotra Sokołowskiego to jednak, jak to mówią, zupełnie nowa jakość.

Sami zobaczcie!


Czy te stylizowane portrety, jak podkreślają twórcy tej wersji, wyłącznie spotykanych w Polsce gatunków zwierząt, nie zachwycają? Z pewnością podkreślają atmosferę zaciętej leśnej potyczki. 
Podobnie jak tematyczne wprowadzenie do gry:

Nadchodzi czas, kiedy ponownie trzeba ustalić, kto będzie władał Wielką Prapuszczą. Ta wiekowa kraina zamieszkiwana jest przez najodważniejsze i najbardziej waleczne zwierzęta na świecie. Co pięć lat wybierany jest jej Król. Mieszkańcy potrzebują mądrego i odważnego władcy. Kto nim będzie, zostanie ustalone w tradycyjnym Wielkim Pojedynku. Dwóch najwybitniejszych taktyków stoczy ze sobą bezkrwawy bój.

W pudełku, poza 6 zestawami po 9 kart z "bojowymi" wiewiórkami, jeżami,bobrami, borsukami, rysiami, bielikami, wilkami, niedźwiedziami i żubrami, znajdują się także wykonane z twardej tektury karty pomocy dla obu graczy i kafelki polany, o którą rywalizujemy.

Z 9 kafli układamy "linię graniczną", każdemu graczowi rozdajemy po 6 kart i ruszamy w bój!

Kolejno wybierając po jednej karcie z ręki umieszczamy je po swojej stronie wybranego żetonu polany. Celem jest tworzenie trójek - formacji (jednokolorowych legionów i bractw, jednogatunkowych kompanii lub mieszanych band i zgrai) silniejszych niż te po stronie przeciwnika.

Wygra ten, kto zdobędzie kontrolę nad trzema sąsiadującymi polanami, albo pięcioma dowolnymi.

Dołączone karty dodatkowe pozwalają rozegrać inne warianty: „Długi pojedynek" , "Jednostki specjalne” i „Śpiesz się powoli”

Wydawca tak podkreśla zalety tej gry:

  • jedna z najlepszych dwuosobowych gier karcianych!
  • proste zasady i głębia taktyki
  • bajeczne ilustracje
  • kilka trybów rozgrywki
  • gra wykonana w technologii EcoFriendly Game i Biocidal Coating

I to wszystko w nie za dużym, eleganckim pudełku.
No popatrz, popatrz...

Mnie to przekonuje! A Was?

 mamajanka

P.S. Dla dopełnienia wrażenia - też do popatrzenia - klimatyczny klip reklamowy :)


P.S. 2 Do egzemplarzy gry wydawca dołącza wprasowanki na koszulkę. Równie niesamowite!


film i cytaty pochodzą z materiałów wydawcy - Muduko.com