Jest ich całkiem sporo!
Począwszy od klasyków, takich jak szachy, warcaby, czy Go, przez gry karciane oparte na budowaniu własnej talii, po niesymetryczne pojedynki wrogich armii i stricte dwuosobowe adaptacje tytułów znanych z wersji multi. Dziesiątki tytułów z stworzono wyłącznie po to, by zasiadać do nich parami.
Pokażemy dziś jedną bliżej i podpowiemy kilkanaście innych tego typu.
"7 Cudów Świata: Pojedynek" to jeden z klasycznych przykładów gier dla dwóch, i z założenia tylko dwóch, osób.
Dlaczego warto poznać ten tytuł?
Jak zachwala wydawca:
>> "Pojedynek..." wykorzystuje niektóre z głównych założeń bestselleru "7 Cudów Świata", ale oferuje również nowe wyzwania, specjalnie dopasowane do gry dwuosobowej."
Rozgrywka łączy mechanikę zbierania zasobów, samonapędzającego się rozwoju ("budowa silniczka") i bezpośrednią interakcję nawiązująca do konfliktu zbrojnego.
Inwestować w naukę, czy pozyskiwać surowce? Atakować, czy budować cud? Czasem trzeba którąś kartę odrzucić, by zebrać fundusze na inną... Co tura to kolejna, niełatwa decyzja. Specjalny układ kart, w którym stopniowo odkrywamy następne, wymaga elastyczności strategii, zapewnia element zaskoczenia i różnorodność rozgrywek.
Polecamy wypróbować!
Nieco więcej o zasadach i przebiegu gry "Pojedynek: 7 Cudów Świata" oraz dużo więcej zdjęć pojawiło się już w ramach akcji projekt grajmy na blogu Zdolne dzieci >>
A jeśli poszukujecie innej gry dla dwóch osób? Spokojnie, wybór jest szeroki. Zarówno pod względem mechanik, jak tematyki i oprawy.
Proponujemy następujące:
Zamek
Bitwa o Tortugę >>
Patchwork >>
Patchwork express
MindBug
Neuroshima Hex
Splendor pojedynek
Mr. Jack Pocket
Tuareg
Star Realms
Hero Realms
Dice Throne
Magic: The Gathering
Na skrzydłach. Ptaki Azji
Osadnicy z Catanu Pojedynek
Alarm dla Warszawy
Bąbelsy >>
Kwiatki
Trexo >>
Szachy
Warcaby
Backgamon
Go
Dwuosobowe gry planszowe są dostępne w szerokiej ofercie księgarni TaniaKsiazka.pl
Tekst powstał dzięki współpracy z księgarnią, która przekazała egzemplarz gry "Pojedynek 7 cudów świata" na potrzeby Stowarzyszenia Grajmy!
Treść i zdjęcia: A. Pączek